ABD Düzenleyicisi Robinhood’un Cezasına Dair Açıklama Yaptı

ABD düzenleyicisi başarısız yatırımcılar için Robinhood ile 10 milyon dolarlık bir anlaşmayı duyurdu.

Soruşturma, Robinhood‘ın hizmetlerinin çoğu kullanılamıyorken kullanıcıların işlemleri kaçırmasına neden olan sistem kesintilerine ilişkin şikayetleri inceledi.

ABD Düzenleyicisi Yatırımcıları Koruyacak Bir Anlaşma Açıkladı

California Mali Koruma ve Yenilik Departmanı, kripto para ve hisse senedi alım satım platformu Robinhood’un arkasındaki şirketin “ana cadde yatırımcılarına zarar veren operasyonel ve teknik arızalar için” muhtemelen 10 milyon dolardan fazla ceza ödeyeceğini söyledi.

6 Nisan tarihli bir duyuruda DFPI, anlaşmanın 10,2 milyon dolara kadar Kuzey Amerika Menkul Kıymetler Yöneticileri Derneği tarafından Alabama, Colorado, California, Delaware, New Jersey, Güney Dakota ve ABD’deki menkul kıymetler düzenleyicileri ile birlikte yürütülen bir soruşturmanın sonucu olduğunu söyledi.

Platform, Mart 2020’de bir dizi sistem kesintisi yaşadı ve bu durum, hizmetlerinin çoğu kullanılamıyorken kullanıcıların işlemleri kaçırmasına neden oldu.

NASAA başkanı Andrew Hartnett konuya dair açıklamasında:

“Robinhood defalarca müşterilerine hizmet veremedi. Bu karşın bu anlaşma Robinhood’un müşteri hizmetleri yükümlülüklerini ciddiye alması ve bu eksiklikleri düzeltmesi gerektiğini açıkça ortaya koyuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir