Ayı Piyasasında Geliştiricilerin Tek Tercihi Bu Altcoin!

2022 kripto kışına rağmen, bazı altcoin projeleri geliştirme faaliyetleri açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Github verilerine göre, gelişiciler yıl boyunca en çok bu altcoin’e katkı sağladı…

Bu altcoin geliştirme açısından 2022’de zirve yaptı

Proof of Github’ın raporuna göre Polkadot (DOT), 2022’nin üçüncü çeyreğinde tüm zamanların en yüksek geliştirme etkinliğine ulaştı.

Dikkat çekici bir şekilde, Polkadot 200 tam zamanlı geliştirici kilometre taşına yalnızca 2,2 yılda ulaştı ve bu da onu ortalama 4 yılın üzerine kıyasla bu hedefe en hızlı ulaşan ekosistem haline getirdi. Ancak, Polkadot’un toplam geliştirici sayısı 2022’nin sonunda yalnızca %2 arttı ve bu, yavaşlayan, azalan bir büyüme oranına işaret ediyor.

Polkadot’un (DOT) istikrarlı galibiyetini yeniden gözden geçirmek için yapması gerekenler

Polkadot, emsallerinin son birkaç gündür çizdiği kapsayıcı büyüme artışının ortasında fiyat artışı açısından gala geride kalıyor. DOT, haftalık kazancını %2 civarında tuttuğu 6 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Polkadot’un ekosistem temelleri, son fiyat hareketlerine gerektiği gibi etki edemedi. Yeni bir büyüme eğrisine ulaşması ve fiyatını yükseltmesi için, ilk önce parachain’lerinin piyasaya sürülen yenilikçi merkezi olmayan uygulamalara (dApp’ler) rağmen mücadele ettiği tanıtım engelini aşması gerektiği tezi burada yatıyor.

Multi chain bir protokol olarak Polkadot, piyasadaki en çok yönlü Layer 1 proof-of-stake (PoS) protokollerinden biri olarak kendisine bir isim yaptı. Ekosisteminin faaliyetlerine genel bir bakışa göre Polkadot, son birkaç hafta içinde pek çok stratejik ortaklığa imza attı. Diğerleri arasında Astar Network ve Moonbeam gibi protokoller inşa ediliyor

Altcoin projesinin doğuştan gelen inşa çabaları

Polkadot parachain’lerinin büyük bir kısmı yenilikçi bir çözüm tasarımıyla üzerine düşeni yaptığı kanıtlanmış olsa da, Polkadot da fena durumda değil. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Polkadot, ayın başlarında vurgulandığı gibi, üç önemli yükseltmeyi başlatmayı amaçladığı gelişmiş protokol geliştirmesi aradı. Rapora göre, bu yeni yükseltmeler, Polkadot ağındaki substrat Blockchain’leri için yönetimin demokratikleştirilmesine yardımcı olacak.

Polkadot projesinin arkasında, Ethereum’un kurucularından biri olan Gavin Wood ve Web3 Vakfı yer alıyor. Polkadot’un önemi, farklı ağlar arasında etkileşim sağlayarak, daha ölçeklenebilir ve daha esnek bir blockchain ağı oluşturmasıdır. Bu özellikleri sayesinde, Polkadot’un gelecekteki Blockchain uygulamalarının gelişiminde önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir