MtGox Geri Ödeme Kayıtları Kapatıldı

MtGox‘ta, alacaklılara geri ödeme yapmak amacıyla oluşturulan talep toplama süreci tamamlandı.

MtGox ve alacaklıları ile ilgili hukuksal süreçler uzun bir süredir devam ediyor. Şirket, alacaklılara ödeme yapmak için yoğun mesai harcarken, sürekli ertelenen kayıt tarihini de noktaladı.

MtGox mütevellisi, yayınladığı bir mektupta, borsanın alacaklıları için oluşturulan geri ödeme talep kayıtlarının kapatıldığını ve artık geri ödeme işlemlerine yoğunlaşılacağını ifade etti.

MtGox Geri Ödeme Süreci Aksayabilir

MtGox süreçleriyle ilgilenen mütevelli Nobuaki Kobayashi, bir mektup yayınlayarak, alacaklıların geri ödeme taleplerini oluşturmaları için verilen sürenin tamamlandığını aktardı.

Kobayashi’nin yaptığı açıklamada, yapılması planlanan geri ödeme türlerinin, 31 Ekim 2023 tarihine kadar gerçekleştirileceği ifade edildi. Ancak, açıklamalara göre bu son tarih, Tokyo Bölge Mahkemesi’nin izniyle uzatılabilir.

Ayrıca, yayınlanan geri ödeme raporunda, yapılacak gerekli hazırlıklara da değinildi. Buna göre şirket, geri ödeme seçimlerinin onaylanması ve bilgilerin bankalar, fon transfer sağlayıcıları, kripto para borsaları veya geri ödemeye dahil olan herhangi üçüncü taraflar dahil olmak üzere kapsamlı bir planlama yapacak.

Bu planlamaların ışığında şirket, “Bunun ışığında, geri ödemenin başlatılmasının biraz zaman alması beklenmektedir.” şeklinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir