Santiment: Gözlerinizi Dikmeniz Gereken Altcoin Bu!

Blockchain veri ve analiz sağlayıcısı Santiment, ünlü altcoin projelerinden olan Internet Computer’a (ICP) işaret etti. ICP’nin şu anki 41. sıralamasına rağmen kitlesel kabul görebileceğini bildirdi. ICP ekibi, ortaklıklar açısından önemli ilerlemeler kaydetti. Bununla birlikte, ICP coinin kendisi uykuda görünüyor ve pazarlama çabalarından yoksun kaldı. Bu da ticaret faaliyeti için endişeye neden oluyor. İşte detaylar…

Santiment, altcoin ICP’ye dikkat çekti: Bir sonraki aşama bu!

Önde gelen bir Blockchain veri ve içgörü sağlayıcısı olan Santiment, Internet Computer’ın kitlesel benimsemeye yönelik bir sonraki adım olabileceğini bildirdi. Şu anda 41. sırada yer almasına rağmen, hâlihazırda yürürlükte olan 81 faydalı çözümle geliştiricilerin sürekli çalışması dikkat çekici. ICP olarak da bilinen Internet Computer, iRLC ile ortaklıklar açısından önemli ilerleme kaydetti. Üstelik ekip bir söz verdi ve sözü tutmaya çalışıyor. DFI NFT cüzdanları, LEDGER’i U2F anahtarı olarak kullanarak kimlik oluşturma ve ticaret yapma gibi çözümler sunan ICP, Twitter gibi sosyal medya platformlarında çok ses getirdi.

Bununla birlikte, bu umut verici gelişmelere rağmen, ICP coinin kendisi hareketsiz ve canlı görünmüyor. Yılbaşından bu yana yüzde 120 büyümüş gibi görünse de çoğu altcoin 2023’ün başından bu yana yükseldiği için bu bir anlam ifade etmiyor. Ayrıca, pazarlama eksikliği ve piyasa değeri ile yükseklerde olmaması, bazılarına göre kaygı verici bazı faktörleri oluşturuyor.

Geliştiriciler Blockchain’i kullanıyor

Internet Computer, programcılardan olağanüstü etkinlik çekiyor, ancak ticaret için özellikle çekici görünmüyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) düşüşleri yaklaşık 4 dolarda durdu. Temel olarak kullanılabilirliğe sahip ve coin en büyük borsalarda 72 ticaret çifti ile işlem görüyor.  Genel olarak, Internet Computer, kitlesel benimseme için önemli bir potansiyel sunarken; ortaklıklar ve faydalı çözümler açısından önemli ilerleme kaydetmiş olsa da, ticaret faaliyeti ve pazarlama çabaları açısından hala zorluklarla karşı karşıya. Bununla birlikte, ICP ekibinin bu zorlukları ileriye doğru nasıl ele aldığını görmek ilginç olacaktır.

Internet Computer, merkezi olmayan bir bulut bilgi işlem platformu sağlamayı amaçlayan bir Blockchain protokolüdür. Geliştiricilerin, geleneksel merkezi altyapıya güvenmeden internet üzerinde yazılım uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına olanak tanır. ICP ağı, akıllı sözleşmeleri, merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) ve diğer hizmetleri desteklemek için tasarlanmıştır. Hızlı ve güvenli işlemler sağlamak için Proof-of-Stake (PoS) ve Threshold Relay protokollerini birleştiren “Chain Key Technology” adlı benzersiz bir mutabakat mekanizması kullanır. ICP protokolü, İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan DFINITY Vakfı tarafından geliştirilmiştir. Yazım sırasında coin 4.91 dolar civarında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir