Yargı’da heyecan yükseldi! ‘Benim davam seninle’

Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz’in paylaştığı, reyting rekortmeni ‘Yargı’ dizisinin 19 Mart Pazar akşamı 57’nci bölümü ekrana geldi. Heyecan veren sahneleriyle ‘Yargı’, sosyal medyada binlerce övgü dolu paylaşım aldı. Geçtiğimiz bölümde, bir kuyumcu dükkanında üzerinde Neva’nın kaleminin yer aldığı “Bütün sevdiklerini tek tek” notlu el herkesi korkuttu. Yeni bölümde ise Özge’nin Kesik cinayetini itirafıyla olaylar karıştı. İşte ayrıntılar…

“KESİK’İ BEN ÖLDÜRDÜM”

Geçtiğimiz bölümde Balkan mafyasını evinin önünde gören Özge, arka kapıdan kaçmıştı. Koşarak emniyete ulaşan Özge, Ilgaz’a “Kesik’i ben öldürdüm” dedi ve detayları anlattı. Ceylin, Özge’nin bu itirafıyla şok oldu. Özge tek başına Kesik’i gömdüğünü söylese de Ilgaz ikna olmadı.

Ceylin, adamların Özge’nin peşine düştüğü ve her şeyi itiraf ettiği haberini Osman’a verince, Osman büyük panik yaşadı. Babasının Ceylin ile konuşmasını duyan Parla, bir cinayet işlendiğini anladı.

Özge’nin sorgusu üzerine, kapının altından Pars’ın odasına zarfı atan kişinin görüntüsü emniyette incelemeye alındı.

İNCELEMELER BAŞLADI

Başsavcının yerine, Turgut Ali vekil olarak atandı. Vekilin Pars’ın odasında bulup Derya’ya verdiği yüzük, Rıdvan’ın Özge’ye aldığı yüzük çıktı. Pars’tan da günlerdir haber yoktu.

Kuyumcuya ulaşan polis ekipleri bulunan kesik eli, cinayet büroya iletti. Rafet amir el üzerindeki “Bütün sevdiklerini tek tek” notunu görünce tedirgin oldu ve hemen Ilgaz savcıya ulaştı. Vitrindeki el fotoğrafını gören Ilgaz şoka uğradı ve Eren ile Kapalıçarşı’ya doğru yol aldı. Yapılan ön çalışmada ortamın oldukça temiz bırakıldığı ifade edildi ancak DNA örneklerine ve kamera görüntülerine bakılacağı söylendi.

Elin Pars’a ait olup veya olmadığından emin değillerdi. Derya’ya da yaşananlara dair bilgi verilmedi. Derya’nın evine giden Eren, Ilgaz ve Ceylin, arkadaşlarının gelinlikli halini görünce üzüldü. Pars ortada görünmese de Derya deneme yapıyordu. Eren konuşma arasında tuvalete girdi ve DNA için Pars’ın diş fırçasını aldı.

Pars’ın aracı da takibe alındı. Bir ışıklarda durduğu ve iki adet su aldığı dikkat çekti. Sucu çocuğa ulaşan Ilgaz ve Eren, araçta bir kadın ve bir de çocuk olduğu bilgisini aldı.

BABA-OĞUL PLANI

Ömer ve Yekta daha da yakınlaşmaya başladı. Tenis maçı yapan ikili, kahvaltıda Ilgaz’a yönelik bir değerlendirme yaptı. Onu parmaklıklar arkasına göndermek isteyen Ömer, Ceylin’i kendisinin teselli edeceğini Yekta ile paylaştı. Bu konuşma, Yekta’yı bile tedirgin etti.

Bu arada Ayten de Merdan dedeye Yekta’nın hareketlerinden tedirgin olduğunu ve bunu Ceylin’in bilmesi gerektiğinden bahsetti.

ÖMER RAHAT DURMUYOR

Emniyete ulaşan Ömer, suç örgütünün ve Defne’nin bulunmasında büyük katkısı olduğu söyleyerek Ceylin’i yemeğe davet etti. Ilgaz’a, Ömer’i sevmemesinden dolayı haber vermedi. Ömer, yemekte Ceylin’e, lösemi olan annesinin ölmeden önce babasının adını paylaştığını ve ardından Yekta’yı bulduğunu anlattı. Annesiyle tek başına bir hayat geçirdiğini anlatan Ömer, bir ara annesinin hayatına bir adam girdiği, annesinin ondan hamile kaldığı ve kardeşini adamın kaçırdığını söyledi.

Aynı zamanda Laçin, Ömer’in tek bir çocuk olmadığına dair bir aile albümünü evde buldu. Ceylin, Ömer’e düzgün birine benzediğini söyledi ancak Yekta’nın yanında mutlu olup olmadığını da sordu. Ömer ise Yekta’nın kimseyi sevemeyeceğini belirtti.

Ilgaz, aradığında Ceylin’in Ömer’le yemeğe çıktığını öğrendi. Ardından mekâna gidip eşini aldı.

Ömer’e eve gelince bir kardeşi olup olmadığını soran Laçin, annesi öldükten bir cenazeyle bırakılıp gittiği yanıtını aldı. Ömer kardeşi konusunda herkese farklı yorumlarda bulunuyordu. Ömer odasındaki albüme Laçin’in baktığını anladı.

PARS’A AİT

Çınar, Parla’nın babası ve teyzesinin konuşmalarına rahatsız olunca, ona kahvaltı hazırladı. Eyüp bu mutlu andan rahatsızdı. Üzerine bir şey döküldüğünü söyleyen Parla, içeri girince Eyüp ağzını kapattı ve ne aradığını sordu.

Diş fırçasından alınan örnekle kesik elin Pars’a ait olduğu ortaya çıktı. Sabah Derya savcı, Pars’ın diş fırçasının olmayışını fark etti. DNA için alındığını anladı. Ilgaz durumu anlatmak zorunda kaldı.

İgor da yakalandı. Ilgaz, Pars’ın yerini sordu. İgor da davasının Pars ile olmadığını söyleyerek “Benim davam başsavcıyla değil seninle” dedi. Dosyayı en başında kapatmasını istediğini, oğlunun onun yüzünden öldüğünü, notun Ilgaz’a olduğunu belirterek morga bundan sonra Ilgaz’ın gidip gelerek tüm sevdiklerini teşhis edeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir