Erdoğan, Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi’nde: İsrail’in savaş suçları yanına kalmamalı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki günlük ziyareti kapsamında bulunduğu Katar’da düzenlenen 44’üncü Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi’nde konuşma yaptı. Konuşmasında ‘Türkiye’nin uluslararası yatırımcılar için güvenli liman olma vasfını koruduğunu’ söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk ekonomisine güvenen kardeşlerimize her türlü desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasında, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına da değindi. İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’yu eleştiren Erdoğan, “Netanyahu yönetimi siyasi ömrünü uzatmak uğruna tüm bölgemizin güvenliğini, geleceğini tehlikeye atıyor” dedi.

‘BÖLGESEL BİR SAVAŞA DÖNÜŞMEMELİ’

“Önceliğimiz, derhal kalıcı ateşkesin ilan edilmesi ve kesintisiz bir şekilde insani yardım akışının teminidir” diyen Erdoğan, “Çoğunluğu çocuk ve kadın 17 bin Filistinli masumun hayatını kaybetmesi insanlık suçudur, savaş suçudur. İsrail’in işlediği bu suçlar yanına kâr kalmamalıdır” diyerek, “Gazze’deki mezalimin Suriye’yi de içerecek bölgesel bir savaşa dönüşmesine fırsat vermememiz gerekiyor” değerlendirmesinde bulundu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x