Galatasaray’da Murat Bereket’ten gazeteciye tehdit: Icardi sorusu tartışma çıkardı

Play Spor muhabiri Beril Böke, dün gerçekleştirilen Galatasaray basın toplantısında, Galatasaray Spor Kulübü İletişim Direktörü Murat Bereket’in, kendisini diğer basın mensuplarının yanında Fenerbahçe holiganı ve Galatasaray basın toplantılarını provoke etmekle itham ettiğini açıkladı.

Play Spor muhabiri Beril Böke sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Dün Galatasaray SK tarafından düzenlenen basın toplantısında Sn. Erden Timur’a Icardi’nin neden takımla birlikte olmadığına yönelik sorduğum soru üzerine toplantı bitiminde Galatasaray SK İletişim Direktörü Murat Bereket yanıma gelerek oldukça yakışıksız bir üslupla basın mensuplarının önünde beni Fenerbahçe holiganlığı yapmakla ve Galatasaray basın toplantılarını provoke etmekle itham etti. Murat Bereket’in şahsıma kullandığı kelimeler ve bana Galatasaray’dan uzak durmam konusunda yaptığı tehditvari uyarılar hem çok çirkin hem temsil ettiği yüz yılı aşkın tarihe sahip köklü Galatasaray Kulübü’nün değer yargılarından ne yazık ki çok uzakta.

Futbolun tüm paydaş bireyleri gibi benim de gönül verdiğim bir takım olmakla birlikte konu mesleğimi icra etmeye geldiğinde tarafsızlık ilkesini esas aldığımı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Bundan sonraki süreçte de eğilip bükülmeden bir gazeteci olarak kişi ve kurumların duymak istediği, methiyelerle dolu girizgahları olan çanak soruları değil kamuoyunun ve taraftarların merak ettiği, futbola değer kattığına inandığım gerçek soruları sormaya devam edeceğimi açıkça bildiriyorum.

Beni basın toplantılarına almamakla tehdit eden Murat Bereket’e ise basın toplantısını tekrar izlemesini, sorduğum sorunun Türk Spor Kamuoyunda ve Galatasaray taraftarında edindiği yere bakmasını, milyonluk bir camiayı iletişim alanında temsil ettiğini bir an önce hatırlamasını, Galatasaraylı üst kimliğinin arkasına sığınarak gazeteci tehdit etmeye ve aşağılamaya son vermesini tavsiye ediyorum.

Makama olan saygımdan söyleyeceklerim bu kadar

Beril Böke’nin basın toplantısında Galatasaray Sportif A.Ş Başkanı Erden Timur’a yönelttiği soru:

“Şampiyonluk yarışı kızışmışken, tedavisi devam etse de Mauro Icardi’nin takımla birlikte olmasını tercih etmez miydiniz?”

Erden Timur: “Mauro Icardi, Süper Kupa maçında maskeyle oynayacaktı. Sonra dinlendirilecekti. Ayağına kök hücre tedavisi uygulanıyor. Dinlendirmede ağrılarının bir kısmı devam edecekti. Gitmeden bize yazdı. ‘Eşimin kontrolleri için yanında olabilir miyim?’ dedi. Antrenman yapamayacak, iğneden sonra dinlenmesi gerek. Çocukları burada. Özverili oyuncularda, bir de hassas durumu olan oyunculara hocaların yanında olması yanlış değil. Icardi, Süper Kupa’da ekstra oynama isteğiyle maskeyle çıkacaktı.”

DAHA ÖNCE DE SPOR YORUMCUSU YUSUF KENAN ÇALIK’I TEHDİT ETTİĞİ İDDİA EDİLMİŞTİ

Spor yorumcusu Yusuf Kenan Çalık, A Spor’da Djiku pozisyonu hakkında yaptığı yorum nedeniyle Galatasaray İletişim Direktörü Murat Bereket tarafından Florya’ya girememeyle tehdit edildiğini iddia etti. Bu gelişmenin ardından Murat Bereket, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Yusuf Kenan Çalık, “Dün gece saat 00.27’de Galatasaray Kulübü Kurumsal İletişim Direktörü Murat Bereket, bana mesaj attı. Kendisi bana, ‘Sen iyice holigan olmuşsun. Bundan sonra Florya’ya girmene izin vermeyeceğiz’ dedi. Djiku pozisyonuna yaptığım yorum için…Konuşması bir hakaret iması ve beni bloklamasıyla bitti” dedi.

MURAT BEREKET İDDİALARI YALANLADI

Bunun üzerine Murat Bereket, “Öncelikle kimseyi tehdit etmediğimi bilmenizi isterim. Beni kendi tuttukları kulübün iletişimcileri ve trolleri ile karıştıranlar şunu çok iyi bilmeli ki beni daha önce arayıp sosyal medyada hedef gösterilmesinin hesabını soran bir TROL’e sadece haddini bildirdim” ifadelerini kullandı.

Açıklamasını sürdüren Bereket, “Tek yaptığım şampiyonluk sonrası başka bir gazetecinin röportajına habersiz sızarak Florya’ya giren bu kulüp trolünü bir daha tesislere sokmayacağımı söylemekten ibaret!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x