Hafize Gaye Erkan bombası gündemi sarstı! O isim, eşinin kim olduğunu ve ne iş yaptığını açıkladı

Halası Şebnem Gemici, Erkan’ın özel hayatı ve malvarlığıyla ilgili haberlerin yeğenini rahatsız ettiğini belirterek, “Gaye gazetelerdeki şahsıyla ilgili özel eleştirileri, yorumları hiç umursamıyor. Para politikasını en iyi nasıl yöneteceğini, enflasyonu en kısa zamanda nasıl aşağı çekeceğinin düşünüyor. İşine odaklanmış, 7/24 özveriyle çalışıyor” dedi.

Gemici, yeğeninin geleneklere, örf ve adetlere bağlı olduğunu, değerlere önem verdiğini, Hafize adını gururla taşıdığını söyledi. Ankara’daki ilk günlerini anlatırken şunları söyledi: “Gaye Hanım, Merkez Bankası Başkanı olarak Türkiye’ye geldiğinde Ankara’da en lüks sitelerde kalabilir, biricik oğlu Aslan’a bakıcılar tutabilirdi. Ama o devletin kasasından para çıkmaması, tasarrufa önem verdiği için Ankara’da yaşayan teyzesi Meral Hanımın evinde kalmayı tercih etti. Biricik oğlu Aslan’ı teyzesi ve zaman zaman İstanbul’dan gelen annesine emanet etti.”

Emlak danışmanlığı yapan Şebnem Gemici, yeğeninin “Bir insanın 10 evi olmamalı, 10 insanın bir evi olmalı” sözlerini hatırlatarak, “Emlak danışmanı ve uzmanı olarak yeğenimin açıklamalarına katılıyorum. ABD’de herkesin bir evi olduğuna alışık olduğundan İstanbul’da ev sahibi olma ve kira fiyatlarını yadırgaması normaldir. Merkez Bankasının İstanbul’a taşınmasıyla ev kiralarının yüksek olduğunu görünce ev kiralayarak bankanın giderlerini arttırmak yerine İstanbul’da doğup büyüdüğü annesinin evinde kalıyor” dedi.

Şebnem Gemici’nin anlattıklarından, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın eşinin kendisi gibi Boğaziçi Üniversitesi mezunu endüstri mühendisi olduğunu, ABD’de önemli bir firmada CEO olarak çalıştığını, eşi ve oğlunu görmek için zaman zaman Türkiye’ye geldiğini öğrendik.

Hafize Gaye Erkan’ın Eşi Kimdir?

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın eşinin adı Batur Biçer. Biçer, Erkan gibi Boğaziçi Üniversitesi mezunu endüstri mühendisidir. ABD’de Princeton Üniversitesi’nde finans mühendisliği alanında doktora yapmıştır. Barclays Capital, Goldman Sachs ve Citigroup gibi finans kuruluşlarında başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Halen ABD’de bir finans şirketinde CEO olarak çalışmaktadır.

Batur Biçer ve Hafize Gaye Erkan’ın 2005 yılında evlendikleri ve 2010 yılında Aslan adında bir oğulları olduğu bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x