İşgalci İsrail’in esir fiyaskosu: 100’üncü günde Kassam’dan yeni mesaj!

  • Haber7 –  ÖZEL

Gazze’de sivillere yönelik 100 gündür soykırım yapan işgalci Siyonist İsrail, Kassam Tugayları karşısında hezimete uğrarken tek bir esiri bile kurtaramadı. Bazı bölgelerden çekilmek zorunda kalan İsrail, savaşın başından bu yana çok sayıda İsrailliyi öldürdü.

“ESİRLER, İSRAİL’İN UMRUNDA DEĞİL” MESAJI

Kassam Tugayları, soykırımın 100. gününde “Zaman bitiyor” notuyla yayınladığı videoda yeni mesajlar paylaştı.

İsraillilere seslenilen videoda, “10 yıl önce, onları hatırlıyor musunuz? Hadar, Aron, Omar, Magnesto… 2014 yılında Netanyahu ve hükümeti çocuklarınızı ihmal etti ve onları sizlere geri getiremedi. Ne yazık ki, bulundukları hücreyle bağlantı kesildi.” ifadesi kullanıldı.

“ZAMAN BİTİYOR”

7 Ekim’de esir alınanların hatırlatıldığı videoda, İsrailli esir ailelerine seslenildi ve “Bağlantı hala elimizde. Geçmişte ve şu an Netanyahu ve hükümeti çocuklarınızın ve sevdiklerinizin geri dönüşüyle ilgilenmiyor. Unutmayın, zaman geçer, kaybolur ve azalır.” denildi.

___________

4 İSRAİL ASKERİ İŞGALCİLER TARAFINDAN ÖLDÜRÜLDÜ

Kassam Tugayları, geçtiğimiz hafta 4 İsrail askerinin son görüntüsünü yayınladı. İsrail ordusunda görevli 4 esirin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Kassam Tugayları’nın resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan videoda, “Şucaiye’de işgal ordusu tarafından mahallenin çeşitli yerlerinde birden fazla kez öldürülme girişiminin ardından öldürülen Siyonist askerler… Zaman bitiyor.” ifadeleri kullanılmıştı.

EŞİ VE ÇOCUKLARI İSRAİL UÇAKLARI TARAFINDAN BOMBALANDI

Kassam Tugayları’nın yayınladığı başka bir videoda, İsrailli tutuklu Yarden Bibas’ın ağlayarak yaptığı konuşmaya yer verilmişti.

Netanyahu’nun yapay zeka ile tasarlanmış “mezar kazma” görseliyle birlikte yer alan Bibas’ın fotoğraflı paylaşımında şöyle denildi:

“Eşi Şeri ile iki çocuğu (Kfir ve Ariel’in) işgal uçakları tarafından öldürüldüğü Siyonist tutsak Yarden Bibas, hapishanenin içinden merak edip soruyor! Dışarı çıkıp onların yasını mı tutacağım, yoksa onlarla birlikte toprağa mı gömüleceğim?”

3’Ü YAŞLI 5 ESİRİN CESEDİNE ULAŞMIŞLARDI

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, 24 Aralık 2023’te yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliye bölgesinde bir tünel içerisinde 5 İsrailli esirin cesedine ulaştığını söylemişti.

Ölü esirler arasında, 18 Aralık’ta İsrail hükümetine görüntülü mesaj göndererek “Bizi buradan kurtarın” çağrısında bulunan 3 yaşlı esirin de bulunduğu belirtilmişti. İsrail ordusunun saldırılarında ölmeden önceki konuşmasında 79 yaşındaki İsrailli esir Haiem Pery, “Bizler İsrail’in kuruluşunun temelinde yer alan kuşağız. IDF’yi kuranlar bizleriz. Burada neden terk edildiğimizi anlamıyoruz.” demişti.

BEYAZ BAYRAKLI ESİRLERE KURŞUN YAĞMURU

İşgalci İsrail, kaçıp siyonist orduya koşan 3 vatandaşına kurşun yağmuruna tutumuştu. ‘Dost ateşi’ ifadesiyle birlikte İsrail ordusundan yapılan açıklamada, “Askerler, yardım çığlıklarını pusu sanarak İsrailli rehineleri öldürdü” denilmişti.

Ordunun rehineleri öldürmesinin ardından Tel Aviv‘deki askeri kurumların önünde toplanan binlerce İsrailli, hükümete geri kalan esirlerin serbest bırakılması için anlaşma yapması çağrısında bulunmuştu.

Öldürülen üç esir için mum taşıyan öfkeli protestocular, “Onları evlerine getirin” ve “Rehine takası hemen!”, “Hemen bir anlaşma talep ediyoruz!” “Uyumayacağız, bütün gece protesto edeceğiz” sloganları atıp pankartları açmıştı.

KURTARMA OPERASYONU FİYASKOYLA SONUÇLANDI

İsrail ordusunun 8 Aralık 2023’te kurtarma operasyonu düzenlediği Sahar Baruch isimli rehine askerinin sonu da ölüm olmuştu. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, “Şu aşamada onun, güçlerimizin açtığı ateş sonucu mu öldüğünü yoksa Hamas tarafından mı öldürüldüğünü tespit edemiyoruz.” sözleri kullanılmıştı.

KASSAM KIZ ARKADAŞINI TEDAVİ EDERKEN KENDİSİNİ İSRAİL ÖLDÜRDÜ

İşgalci siyonistler, Supernova müzik festivalinde esir alınan 28 yaşındaki Elia Toledano’nun Gazze’den ölü olarak ‘kurtarıldığını’ açıklamıştı.

Toledano’nun kız arkaşı Mia Schem Kassam Tugayları tarafından tedavi edilip esir takasında teslim edilirken kendisi İsrail ordusu tarafından öldürüldü.

KADIN ASKER İSRAİL BOMBARDIMANINDA CAN VERDİ

İsrail saldırılarında Gazze’deki esir asker Faul Azai Mark Asiani can vermişti.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x