İskenderunspor ve Amedspor’dan zorlu maç öncesi depremzedelere ziyaret

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup ekiplerinden Amedspor ile İskenderunspor’un teknik heyet ve sporcuları, zorlu maç öncesinde 6 Şubat depremlerinden sonra konteyner kentte yaşamaya başlayan depremzedeleri ziyaret etti.

Her iki takımın sporcuları ve teknik heyeti bir daha böyle acıların yaşanmaması dileğinde bulundu ve konteyner kentteki çocuklarla zaman geçirip forma hediye etti. İskenderunspor takım kaptanı Onur Ural: “Depremzede kardeşlerimizi ziyaret etmek için buradayız. Onları mutlu etmek için buraya geldik” dedi.

Amedspor takım kaptanı Onur Karakabak ise: “Bu ziyaretimizde kardeşlerimize onların yaşadığı durumu bu olayı biraz olsa unutturabildiysek ne mutlu bize. Kardeşlerimize geldik, bugün ziyaret ettik. Zamanımız olsa keşke hepsine uğrayabilsek. Ama bugünlük bunu yapabildik. Hepsine geçmiş olsun diyoruz. Dilerim bir daha yaşamayız” diye konuştu.

“Hayatta daha önemli önceliklerimiz var”

Amedspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal: “Maç ikinci planda. Önemli olan buradaki insanların bir sene önceki çekmiş oldukları acıları unutturmak. Bunun için buradayız. Takımlarımızı buraya getirdik. Bazı oyuncularımızın özellikle buradaki insanların yaşadıklarını görsünler istedik. Her şey futbol değildir. Her şey spor değildir. Bir insanlık var, bir hayat var. Kimimiz yeneceğiz, kimimiz yenileceğiz. Günümüzün futbolu doğasında olan bir şey. Allah insanlara sabır versin. Bir yıldır burada yaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Burada geçirdiğimiz zaman futboldan çok daha kıymetli”

İskenderunspor Teknik Direktörü Koray Palaz ise: “Maçtan 24 saat önce burada bulunmaları hem şehir için hem de burada yaşayanlar için büyük bir moral. Tabii ki şunu unutmamak gerekiyor. Futbolun sadece futbol olmadığının en güzel örneği belki de burası. Hayatta futboldan çok daha kıymetli ve değerli şeyler olduğunu görüyoruz. Burada geçirdiğimiz zamanla tekrar yaşamış oluyoruz. Ben 3,5 aydır buradayım. Bu üçüncü ziyaretimiz. Daha çok ziyaret etmek isteriz” sözleriyle duygularını anlattı.

İki takım yarın saat 14:00’te İskenderunspor’un stadyumu 6 Şubat depremlerinde zarar gördüğü için Hatay / Kırıkhan İlçe Stadyumu’nda karşılaşacak.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x