Tecrübeli Analist: Bu 4 Altcoin Daha İyi Performans Gösterecek!

Bitcoin fiyatı spot ETF onayının ardından beklenmedik düşük seviyelere geriledi. Ancak, kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, bazı altcoin’lerden gelen yükseliş fiyat hareketi bir tersine dönüşün erken bir işareti olabilir. Bitcoin ETF’lerine girişler Bitcoin ve altcoin’lerdeki düşüşü tersine çevirebilir mi? Analist, Bitcoin ve yakın vadede daha iyi performans gösterme potansiyeli olan 4 altcoin projesini inceliyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin son birkaç gündür her yerde. Fiyatın 48.000 doların üzerinde tutulamaması, kısa vadeli yatırımcıları 12 Ocak’ta keskin bir düşüş başlatan karları ayırmaya teşvik etmiş olabilir. Boğalar ve ayılar, yükselen üçgen formasyonunun destek çizgisi yakınında zorlu bir mücadele veriyor. Alıcılar destek hattını kapanış bazında savunmayı başardı. Bununla birlikte, anlamlı bir toparlanma başlatamadı. Bu da ayıların baskılarını sürdürdüğünü gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bu arada, 20 günlük üssel hareketli ortalama (43.933 dolar) aşağı dönmeye başladı. Ayrıca, göreceli güç endeksi (RSI) orta noktanın hemen altında. Bu da ayıların bir geri dönüş girişiminde bulunduğuna işaret ediyor. Fiyat üçgenin altında kalırsa, BTC’nin 40.000 dolara ve ardından 37.980 dolara düşmesi mümkün. Alıcıların kontrolü yeniden ele geçirmek için fiyatı 44.700 doların üzerine çıkarması gerekecek.

Internet Computer (ICP) fiyat analizi

ICP, 8 Ocak’ta ve 13 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (12,11 dolar) sıçradı. Bu da boğaların bu seviyeyi şiddetle savunduğunu gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar alıcılar için bir avantaja işaret ediyor. Ancak RSI’daki negatif sapma yükseliş momentumunun yavaşlıyor olduğunu gösteriyor. Kırılma ve 14,21 doların üzerinde kapanış, altcoin için 16,30 dolarla en yüksek seviyenin yeniden test edilmesi için kapıları açabilir. Bu seviye aşılırsa, bir sonraki durağın 18 dolar olması muhtemel.

ICP/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada 20 günlük EMA, aşağı yönde dikkat edilmesi gereken kritik destek olmaya devam ediyor. Altcoin fiyatı bu seviyeyi aşarsa avantaj ayıların lehine dönecektir. ICP’nin daha sonra 9,36 dolara kadar düşmesi olası.

Altcoin Celestia (TIA) fiyat analizi

Celestia (TIA) birkaç gündür güçlü bir yükseliş trendi içinde. Bu da her küçük düşüşün satın alındığını gösteriyor. TIA’nın bir geri çekilmeye tanık olabileceği 20 dolarda küçük bir psikolojik direnç var. Alıcılar fiyatın 17,29 doların altına düşmesine izin vermezse, boğaların bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalıştığını gösterecektir. Bu da 20 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Altcoin fiyatının daha sonra 25 dolara yükselmesi mümkün.

TIA/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Tersine, fiyat keskin bir şekilde düşer ve 17,29 doların altına gerilerse, traderların agresif bir şekilde kar rezervasyonu yaptığını gösterecektir. Ayılar daha sonra bir fırsat sezecek ve TIA’yı 20 günlük EMA’ya (14,89 dolar) çekmeye çalışacaktır.

Mantle (MNT) fiyat analizi

Mantle (MNT) 10 Ocak’ta yükselen kanal formasyonunun üzerine çıktı. Ayrıca, 11 Ocak’ta keskin bir yükselişle 0,85 dolara ulaştı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde kâr rezervasyonu yapıldığını gösteriyor. Fiyat, alıcıların devreye girmesinin beklendiği kanaldan kopuş seviyesine ulaştı. Her iki hareketli ortalama da kademeli olarak yükseliyor. Bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Ancak RSI’daki negatif sapma dikkatli olmayı gerektiriyor. Fiyat kanaldan kopma seviyesinden toparlanırsa, alıcılar yine MNT’yi 0,85 dolara atmaya çalışacaklar. Bu seviyenin büyük bir engel teşkil etmesi muhtemel. Ancak aşarsa altcoin fiyatının 1 dolara yükselmesi mümkün.

MNT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bunun yerine, fiyat düşmeye devam eder ve 50-SMA’nın altına inerse, yükseliş trendinin sona erebileceğini gösterecektir. Bu durumda MNT’nin 0,65 dolara ve nihayetinde 0,58 dolara düşme riski var.

Altcoin Sei (SEI) fiyat analizi

Sei (SEI) boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığa işaret eden simetrik bir üçgen formasyonu oluşturdu. Genel olarak simetrik üçgen bir devam formasyonu olarak hareket eder. Ancak nadir durumlarda bir dönüş formasyonu olarak da davranabilir. Yükselen 20 günlük EMA (0,64 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI alıcıların avantajlı olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarırsa, bu yükseliş trendinin yeniden başladığına işaret edecektir. Bu formasyonun hedefi 1,10 dolardır.

SEI/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

SEI düşmeye devam eder ve üçgenin altına inerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Bu, potansiyel bir trend değişikliğine ve 50 günlük SMA’ya (0,43 dolar) doğru daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x