Tezcan Galvaniz patronundan işçiye saldırı ve hakaret

Kocaeli’de işçinin yemeğini ve servisini kesmesiyle gündeme gelen Tezcan Galvaniz fabrikasında patron, işçiyi dövdü. Yaşananlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ozgunkocaeli.com.tr’de yer alan habere göre, Sadettin Tezcan’ın sahibi olduğu Tezcan Galvaniz fabrikasında çalışan bir işçi, işi patronun istediği gibi değil prosedüre göre yaptı. Kendi sözünü dinlemeyen Sadettin Tezcan, işçiye hakaret ve küfürler edip, bağırmaya başladı. Ayağa kalkan Sadettin Tezcan, karşısında bekleyen işçinin eline sert bir şekilde vurdu. Tezcan, işçinin elinden yere düşen kağıtları yerden aldı ve buruşturup, işçisinin suratına fırlattı. Sadettin Tezcan, bu sırada hakaret ve küfür etmeye devam etti. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

6 İŞÇİ, İŞTEN AYRILMIŞTI

Yaklaşık üç yıl önce Sadettin Tezcan’ın kendilerine hakaret ettiği gerekçesiyle 6 işçi, işten ayrılmıştı. Ayrıca Sadettin Tezcan geçtiğimiz hafta işçisine kışlık kıyafet vermemiş ve işçinin yemeklerini keserek, servis araçlarını da iptal etmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir